'TikTok'ta Profilinizi Kimin Görüntülediğini Kolayca Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

TikTok profilinizi ve paylaştığınız içerikleri kimin takip ettiğini öğrenmek istiyorsanız TikTok görüntüleyici özelliğini kullanabilirsiniz. TikTok'ta profilinizi kimin görüntülediğini kolayca nasıl kontrol edeceğinizi öğrenmek için daha fazlasını okuyun.

TikTok platformu ilk kurulduğunda görebileceğiniz tek şey komik skeçler ve trend olan dans yarışmalarıydı. Birkaç yıl sonra dünyanın en hızlı büyüyen sosyal medya uygulaması haline geleceğini hiç düşündünüz mü? Bu uygulamanın yaratıcılara, markalara ve işletmelere fayda sağladığını mı düşündünüz?

İşletmelerin büyümesine yardımcı olan bir dizi yeni ve heyecan verici özelliğin yanı sıra TikTok, aktif ve son derece etkileşimli bir kitle tabanına sahiptir. TikTok izleyicilerinin çoğu platformu ürünleri keşfetmek ve alışveriş yapmak için kullanıyor. Ek olarak artık TikTok profil görünümlerinizi de kontrol edebilirsiniz.

TikTok profil görüntüleme özelliği, profillerini tam olarak kimin takip ettiğini ve içerikleriyle ilgilendiğini bilmek isteyen yaratıcılar ve markalar için de önemli bir özellik. Bu blogda adım adım TikTok'ta profilinizi kimlerin görüntülediğini nasıl kontrol edebileceğinizi görelim.

TikTok nedir?

TikTok, kullanıcıların herhangi bir konuda kısa biçimli videolar oluşturmasına ve yayınlamasına olanak tanıyan milyarlarca dolarlık bir sosyal medya uygulamasıdır. Filtreler, ses efektleri vb. özelliklerle kullanıcıların oluşturdukları içerik konusunda yaratıcı olmalarına olanak tanıyan mobil tabanlı bir uygulamadır.

Son istatistiklere göre TikTok uygulaması 3 milyardan fazla kez yüklendi ve platform aynı zamanda bir milyarın üzerinde aylık ve aktif kullanıcıya ulaştı. Bu uygulamanın kullanıcı tabanındaki bu önemli ve muazzam büyüme, popülerliği ve ilgi çekici doğası hakkında kendi kendine konuşuyor.

Bu platform doğası gereği çok ilgi çekici olduğundan, birçok kişi onun hakkında daha fazla bilgi edinmek için profilinizi ziyaret edebilir. Hedef kitlenizin profilinizi ziyaret edip etmediğini bilmiyor olabilirsiniz. Bunun için profil görüntüleme özelliğinizi açmanız gerekmektedir. Bilmiyorsanız bu blog, TikTok'ta profilinizi kimin görüntülediğini nasıl kontrol edeceğinizi anlamanıza yardımcı olmak için burada.

TikTok Profil Görünümleri Nasıl Çalışır?

TikTok uygulaması bu TikTok görüntüleme özelliğini bir süredir test ediyor ancak bunu hiçbir zaman kullanıcılara açıklamadı. Ancak son zamanlarda tiktok görüntüleme seçeneği geri döndü ve artık TikTok kullanıcıları profillerini kimin kontrol ettiğini görebiliyor.

Bu TikTok görüntüleme özelliği aşağı yukarı WhatsApp'ta Son Görülme ve Instagram'daki Etkinlik Durumu'na benziyor. Bu iki yönlü bir yol gibidir ve bu özelliği devre dışı bırakırsanız, profilinizi kimsenin kontrol edip etmediğini de kontrol edemezsiniz.

Birisi profilinizi her ziyaret ettiğinde TikTok uygulaması size bildirimde bulunmaz. Yakın zamanda birinin uğrayıp uğramadığını kontrol etmeniz gerekecek. Bu özelliği kullanarak son 30 gün içinde profilinizi kimlerin kontrol ettiğini kronolojik sırayla görebilirsiniz.

Ben. TikTok Profil Görüntülemeleri Nasıl Açılır?

TikTok görüntüleyici özelliğini açmak istemeden önce uygulamayı güncellediğinizden emin olun. Bu özellik nispeten yeni olduğundan TikTok'un eski bir sürümü bu özelliğe erişim sağlamaz. TikTok'u güncelledikten sonra profil görünümlerini açarak TikTok'ta profilinizi kimlerin görüntülediğini nasıl kontrol edeceğinizi öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyin.

 • Adım 1: Android/iOS cihazınızda TikTok uygulamasını başlatın.
 • Adım 2: Sağ alt taraftaki profil sembolüne dokunun.
 • Adım 3: Şimdi bu sizi profil sayfanıza yönlendirecektir. TikTok hesabınız Özel değilse sağ üst köşedeki menü simgesinin yanında göz şeklinde küçük bir simge görebilirsiniz.
 • Adım 4: Göze tıkladığınızda, özelliği açmak isteyip istemediğinizi soracak yeni bir pencere görünecektir. Devam etmek için 'Aç' düğmesine dokunun.
 • Adım 5: Sizin için küçük bir göz simgesi yoksa bunun yerine menü simgesine dokunun.
 • Adım 6: Altta görünen açılır menüden 'Ayarlar ve Gizlilik'i seçin.
 • Adım 7: 'Gizlilik' seçeneğini seçin.
 • Adım 8: Bundan sonra, 'Güvenlik'e tıklayın ve 'Profil Görünümleri' seçeneğini görene kadar tamamen aşağı kaydırın ve ona dokunun.
 • Adım 9: Profil Görüntüleme Geçmişini etkinleştirmek için geçiş düğmesine tıklayın.

TikTok görüntüleyici özelliğini etkinleştirdikten sonra artık profilinizi en son kimlerin görüntülediğini ve ziyaret ettiğini görebilirsiniz.

ii. TikTok Profilinizi Kimlerin Görüntülediğini Nasıl Görebilirsiniz?

TikTok görüntüleyici özelliğini etkinleştirdikten sonra artık son 30 gün içinde TikTok'ta profilinizi kimlerin görüntülediğini kontrol edebilirsiniz. Bu özelliği yeni etkinleştirdiyseniz, TikTok'ta profilinizi kimin görüntülediğini nasıl kontrol edeceğinizi görmek için aşağıdaki adımları izleyin.

 • Adım 1: Cep telefonunuzda TikTok uygulamasını başlatın.
 • Adım 2: Sağ alt taraftaki Profil sembolüne dokunun.
 • Adım 3: TikTok görüntüleyici özelliğini açtıysanız, en son profil görüntüleyenlerinizi kontrol etmek için menü seçeneğinin yanındaki küçük göz şeklindeki simgeye tıklayın.
 • Adım 4: İhtiyacınız varsa, 'Mesaj Gönder' düğmesine tıklayarak onlara doğrudan mesaj veya doğrudan bir not göndermeyi seçebilirsiniz.
 • Adım 5: Alternatif olarak isterseniz bu TikTok görüntüleyici özelliğini de bu pencereden hızlı bir şekilde devre dışı bırakabilirsiniz.
 • Adım 6: Sağ üst köşedeki Ayarlar seçeneğine gidin.
 • Adım 7: Aşağıdaki açılır menüden seçeneği değiştirmeniz yeterlidir.

iii. Profilinizi Kimlerin Görebileceğine Karar Verin

TikTok'ta profilinizi kimlerin görüntülediğini nasıl kontrol edeceğinizi öğrendikten sonra artık profilinizi kimlerin görüntüleyebileceğine karar verebilirsiniz. Herkesin TikTok profilinizi ziyaret etmesinden ve görüntülemesinden korkuyorsanız hesabınızı gizli yapabilirsiniz.

TikTok hesabınızı gizli ayarlayarak herhangi bir kullanıcının profilinize ve hesabınıza yayınladığınız videolara göz atmasını engelleyebilirsiniz. Sizi takip etmek isteyen bir kullanıcının isteğini manuel olarak kabul etmeniz gerekecektir. Belirli bir kullanıcının profilinizi takip etmesini istemiyorsanız isteklerini silerek onları kolayca yok sayabilirsiniz.

TikTok hesabınızı nasıl özel hale getireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 • Adım 1: TikTok hesabınızda 'Ayarlar ve Gizlilik' seçeneğini seçin.
 • Adım 2: 'Gizlilik'i tıklayın.
 • Adım 3: Ardından, TikTok hesabınızı özel yapmak için 'Özel Hesap' seçeneğini açmak için geçiş düğmesine tıklayın. İşte bu kadar, artık hesabınız özeldir ve hesabınızı kimlerin görüntüleyebileceğini kontrol edebilirsiniz.