Makaraları Gerçek Paraya Dönüştürün: Nasıl Ödeme Alacağınızı Şimdi Öğrenin

IG Reels'ten nasıl ödeme alacağınızı bilmek istiyorsanız Instagram platformu IG Reels Play Bonus programını sunmaktadır. Bu, içerik oluşturucuların ilgi çekici IG Reels'lerinden para kazanmaları için heyecan verici bir fırsattır. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için bu blogu okuyun.

Hiç bir Reel'de durup bu yaratıcının bu 30 saniyelik videoda ne kadar para kazandığını düşündünüz mü? Peki IG Reels ile gerçekte ne kadar para kazanabileceğinizi biliyor musunuz? Evet, pek çok izleyici ve içerik oluşturucu da sizinle aynı soruyu soruyor ve bunun nasıl olacağını merak ediyor. Özellikle IG Reels yaratıcıları için Instagram uygulaması birçok para kazandıran özellik yayınladı ve bunlardan biri Instagram Reels oyun bonusu olarak biliniyor.

Instagram Reels oyunu yalnızca davetle katılabileceğiniz bir bonus programıdır. Bu, kazanmaya başlamak için Instagram hesabınızdaki Profesyonel Kontrol Panelinizde açılır bildirim olarak gelen bir davete sahip olmanız gerektiği anlamına gelir. IG Reels'ten nasıl ödeme alacağınızı öğrenmek için bu blogu okumaya devam edin.

Instagram Makaraları Nedir?

Instagram Reels, içerik oluşturucuların müzik, altyazı ve etiketlere göre ayarlanmış 15 ila 30 saniye uzunluğunda kısa video klipleri paylaşmaları için başlatılan Instagram uygulamasının özelliklerinden biridir. Makaralar Akışlar, Hikayeler ve daha fazlasıyla paylaşılabilir. Bu özellik aslında TikTok uygulamasına ve diğer mikro video paylaşım uygulamalarına bir alternatiftir.

Uygulamanın içinde bir Instagram Reel oluşturulabilir veya harici bir kaynaktan yayınlanabilir. Uygulama, kullanıcılarının son derece ilgi çekici IG makaraları oluşturması için inanılmaz video düzenleme özelliklerine sahiptir, dolayısıyla videolarınızın inanılmaz görünmesini sağlamak için üst düzey araçlara ihtiyacınız yoktur. Biliyor musun? Artık Makaralarınızdan para kazanabilirsiniz. Bu nedenle, IG Reels'ten nasıl ödeme alacağınızı öğrenmek için bu blogu okumaya devam edin.

Instagram Reels için Nasıl Ödeme Alınır?

Instagram Reels için nasıl ödeme alacağınızı bilmek istiyorsanız işte 3 yol.

a) Marka Sponsorlukları ve Influencer Pazarlama

IG Reels'tan nasıl ödeme alınacağını öğrenmenin ilk adımı marka sponsorlukları ve etkileyici pazarlamadır. Instagram Reels'inizden para kazanmanın etkili bir yolu, influencer pazarlama olarak adlandırılan, hedef kitlenizle alakalı markalarla iletişim kurmak ve iş birliği yapmaktır.

Bir Reels yaratıcısı veya marka elçisi olarak her zaman enerjik etkileyicilere dikkat etmek önemlidir. Bunu yaparak Reels'inizin hedef kitlesine ulaşmasına yardımcı olabilirler ve size marka sponsorluğu alma fırsatı sunabilirler.

b) Reklam Yerleştirme

Hedef kitlenize ulaşmak ve IG Reels'leriniz için ödeme almak için Instagram Reklamlarını kullanmayı düşünebilirsiniz. Reklam Artışına hak kazanmak için Instagram Reklamlarınızın şunları yapması gerekir:

 • 9:16 en boy oranına bağlı kalın; bu, Makaralarınızın dikey tam ekran formatında çekilmesi gerektiği anlamına gelir.
 • Yalnızca altmış saniyeye kadar uzunlukta olun.
 • Üçüncü taraf araçları, telif hakkıyla korunan müzikleri, çıkartmaları, GIF'leri ve Filtreleri dahil etmeyin. İçeriğin tek hak sahibi olmanız gerekir.

c) Instagram Hediyeleri

Instagram Hediyeleri harika bir ek özelliktir. Bu özellik, izleyicilerinizin IG Reels videolarınızın çabasına ve yaratıcılığına olan takdirlerini göstermelerine olanak tanır.

Takdirinizi göstermek için, IG Reels'inize tepkiler gibi her türlü sanal hediyeyi gönderecekler. Reels videolarınız için aldığınız her tepki veya hediye için 0,01 ABD doları alacaksınız.

Instagram Reels için Ne Kadar Ödüyor?

IG Reels'ten nasıl ödeme alacağınızı bilmeden önce, IG'nin Reels için ne kadar ödediğini öğrenmek önemlidir. Instagram Reels'ınız size ödeme yaptığında neden denemiyorsunuz?

 • Instagram, Meta'ya ait ünlü bir fotoğraf paylaşım uygulamasıdır ve daha fazla içerik oluşturucunun ilgisini çekmek için Reels'e video yayınlayan yaratıcılara 10 bin dolara kadar bonuslar sunar.
 • Instagram Reels Play Bonus'un bir segmenti olarak içerik oluşturucular artık Reels olarak kısa videolar yayınlayarak 10 bin dolara kadar kazanma fırsatına sahip olacak.
 • Bir derginin ünlü bir makalesine göre, Instagram Reels oyun bonusu planının şart ve koşulları kullanıcılar tarafından açıkça görülüyor.
 • 50.000 dolardan fazla takipçisi olan bir Reels yaratıcısı ayda 1.000 dolar kazandı. Dahası, IG Reels'lerinin toplam görüntülemesinin ayda 1,7 milyon olması durumunda yaratıcıların 800 dolara kadar bir teklif alacağı bildirildi.
 • Instagram platformu, bonus programının az sayıda yaratıcıyla test edildiği ve gelecekte daha özelleştirilmiş olacağı için tavsiyede bulunuyor.

Şimdi, hemen süper ilgi çekici Reels içeriği oluşturup paylaşarak Instagram'da ödeme alın!

IG Reels'tan Nasıl Ödeme Alınır?

Sadece Reels yayınlayarak aylık gelirinizi elde edebilirsiniz. Reels'te nasıl ödeme alacağınızı mı merak ediyorsunuz? IG Reels'ten ödeme almaya başlamak istiyorsanız belirli adımları izlemeniz ve belirli uygunluk kriterlerini karşılamanız gerekir. IG Reels'ten nasıl ödeme alacağınız konusunda takip etmeniz gereken birkaç kriteri burada bulabilirsiniz.

i) Oynama Bonusu Kriterlerine uyup uymadığınızı kontrol edin

Öncelikle IG Reels Play Bonus programına uygun olup olmadığınız konusunda net olmalısınız.

IG Reels Play Bonus için uygunluk kriterleri şunlardır:

 • Aktif bir IG Hesabı.
 • Yaratıcı hesap olmalıdır.
 • Belirli bir takipçi sayısına sahip olmalıdır.
 • Reels içeriği yüksek kalitede olmalıdır.
 • Belirli bir genel etkileşim oranına sahip olmalıdır.
 • Instagram'ın politikalarına ve yönergelerine uygundur.
 • Bonus programına bulunduğunuz yerden erişilebilmelidir.

ii) Oynatma Bonusunu Etkinleştir

 • Reels videolarınızdan ödeme almadan önce IG Reels oyun bonus programının uygunluk koşullarını karşıladığınızdan emin olmanız gerekir.
 • Gerekli kriterleri karşıladığınızda Instagram hesabınızda Play Bonus Programını etkinleştirebilirsiniz. Daha sonra bonus programına girip girmediğiniz hakkında bilgi almak için giriş seçeneğini arayın.

iii) Play Bonusuna Hak Kazanma Kriterleri

 • Play Bonus ödemesine hak kazanmak için Instagram'ın belirlediği belirli kriterleri karşılamanız gerekir.
 • Bu hedefler, IG Reels'inizin aldığı toplam görüntüleme sayısına bağlı olarak belirli sayıda bonus oyuna ulaşmayı içerebilir.
 • Instagram, Play Bonus fırsatlarını periyodik olarak yenileyebilir, bu nedenle en son bilgiler ve kriterler konusunda güncel kalmak çok önemlidir. Ayrıca markalı ortaklıklara ve sponsorlu içeriğe sahip Reels, Play Bonus programına uygun olmayabilir. Bu nedenle, oluşturduğunuz Makaraların türüne dikkat etmeniz önemlidir.